Cyril Despres vydává knihu

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Jiné

Kvě19

 

Nenajde se fanoušek Dakaru a motocyklů, který by neznal jméno Cyrila Desprese.

Cyril Despres se zapsal do historie nejnáročnějšího závodu světa hned několikrát – celkem čtyřikrát se mu podařilo zvítězit, devětkrát se umístil na předních příčkách.
Získané vědomosti a cenné postřehy si však rozhodně nenechává pro sebe – právě se totiž rozhodl vydat knihu pod názvem „4X Dakar“. Jak sám Cyril Despres řekl:“Normálně jezdci čekají až do konce své kariéry, než vydají nějakou retrospektivu. Já tuto nepsanou úmluvu porušil.“


Hlavním důvodem, proč přišel s nápadem na vydání takovéto knihy, je potřeba získat peníze pro školu v Africe. Této charitě se Despres začal věnovat po smrti blízkého přítele Fabrizia Meoni v roce 2005 v Africe. Škola se nachází na předměstí Dakaru v Senegalu a má 13 učitelů a 321 dětí. V oblasti se však nachází přes 500 dětí, které do školy již chodit nemohou, a tak je Despresovou hlavní snahou rozšířit kapacitu školy na maximum.


V knize „4X Dakar“ najdete mnoho krásných fotografií z uplynulých 100 let Dakaru okomentovaných přímo Despresem. Kniha bude vydána ve francouzštině a angličtině a prodávat se bude za 30 euro. Veškeré zisky z knihy půjdou na stavbu školy.
Tuto knihu by si tak neměl nechat ujít žádný motocyklový nadšenec – nejenom, že se pokochá krásnými fotografiemi, navíc podpoří dobrou věc.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy