Elektrické stroje budou levnější

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Elektrické stroje

Kvě9

 

Ačkoliv si ještě nějakou tu dobu budeme muset počkat, než budou elektrické stroje stát stejně jako ty klasické benzinové, i tak se jejich cena neustále snižuje.

V okamžiku, kdy se tyto stroje dostaly na trh, byly částky, za které se prodávaly, v závratných výšinách a jen málo obyčejných smrtelníků by si je mohlo dovolit. Nyní však ceny těchto motocyklů a skútrů zvolna klesají.


Hlavním důvodem rapidního poklesu cen je snižování cen baterií, které doposud jsou nejdražší součástí těchto strojů. Lithium – iontové baterie se nyní prodávají o 14 % levněji než v loňském roce, během tří let se očekává pokles až o 30 %. Cena baterií se měří pomocí kilowatthodin – v loňském roce stála kWh 800 amerických dolarů, letos již pouze 689 dolarů.


Podle odborníků je však nezbytně nutné, aby ceny poklesly na 150 USD za kWh. Jedině tak budou elektrické motocykly a skútry moci konkurovat těm benzinovým a vzroste po nich poptávka. Odborníci doufají, že pořádání závodů elektrických motocyklů podpoří výzkum v této oblasti a cena se tak bude moci doopravdy snížit.
Cena ropy neustále roste, a tak se možná již brzy elektrické motocykly a skútry stanou žádanou alternativou.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy