Hrající skútry

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Elektrické stroje

Kvě3

 

Elektrické motocykly a skútry mají mnoho výhod – nejenom, že nevyužívají žádný benzín a neznečišťují životní prostředí, jsou také velice tiché.

Jenže právě jejich bezhlučný provoz může být zároveň i problémem – chodci jsou zvyklí, že blížící se auto či motocykl slyší a zejména pokud jsou myšlenkami jinde, právě hluk je to jediné, co způsobí, že stihnou ještě včas uskočit. Po celém světě se tak orgány zamýšlejí nad zákony, podle kterých by musely elektrické stroje vydávat alespoň nějaký hluk.


S řešením, i když poněkud kontroverzním, přišla Domino Pizza z Nizozemska. Jejich elektrické skútry totiž při rozvoze pizzy napříč holandskými ulicemi neustále „křičí“ a jsou tak bezpečnější pro zbytek provozu a zároveň jsou i dobrou reklamou.


V následujícím videu uvidíte, jak taková jejich rozvážka pizzy vypadá – elektrický skútr neustále opakuje větu „Dominos Dominos Dominos Yummy Yummy Yummy Dominos Dominos Dominos Domino Pizzas“.
Bezpochyby je takto ozvučený stroj slyšet na míle daleko, jen málokdo by se však asi chtěl ocitnout v kůži řidiče, který tuto nahrávku musí poslouchat od začátku do konce každé své směny.

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy