Kde zaparkovat?

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Jiné

Čer10

 

Ačkoliv by si dříve málokdo pomyslel, že bude někdy muset tuto otázku řešit, nyní je tato situce velice častá.

Před pár lety nebyl takový problém zaparkovat motorku na chodníku či na kraji silnice. Postupem času se však v některých zemích, jako je například Francie, stalo parkování motocyklu na chodníku nelegálním a najednou tak nastal problém, kde zaparkovat. Navíc začali být motorkáři nuceni kupovat si parkovací lístky a „odtažení“ motorky se také stalo poměrně častou záležitostí.


Ačkoliv se některá města snaží vytvářet parkoviště speciálně pro motocykly, stále není pokryta potřebná kapacita. Parkovací plochy pro dvoukolové stroje totiž většinou pokrývají maximálně 30% z celkového počtu všech motocyklů ve městě, a tak je parkování opravdu velkým problémem.
Někteří politikové tak přicházejí s absurdními nápady, jako je změna rozložení automobilových parkovišť tak, aby se mezi zaparkovaná auta vešel vždy také motocykl. Toto řešení však není příliš vhodné – jednak se snadno může stát, že někdo Váš stroj shodí na zem či že se stane obětí vandalů či zlodějů, protože na něj nebude vidět.


Navíc také chtějí zavést všude parkovací lístky pro motocykly – těžko však říct, kam by je motorkáři na své stroje umisťovali. Doufejme tak, že na místo vymýšlení absurdních nápadů se politici raději zaměří na rozšiřování ploch více přijatelných k parkování motocyklů.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy