Motocrossová novinka od KTM

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Recenze

Kvě17

 

Pokud se řadíte mezi motocrossové nadšence, pak by vám rozhodně nemělo utéct nové KTM SMC 690 R.

V KTM odvedli při tvorbě tohoto motocyklu opravdu skvělou práci, a díky tomu mohl vzniknout zcela unikátní stroj ponechávající konkurenci daleko za sebou. KTM SMC 690 R je velice univerzální – díky svým vlastnostem se hodí jak pro závodní využití, tak i pro běžnou každodenní jízdu.


KTM SMC 690 R je navíc také velice ergonomický – přepracována byla jak palivová nádrž, tak i blatníky či sedadlo. Řidítka jsou nově také mnohem širší než dříve, a tak je mnohem snazší motocykl přesně řídit a kontrolovat jeho pohyb na každém druhu povrchu vozovky.
O pohon motocyklu se stará vodou chlazený jednoválcový motor LC4 o zdvihovém objemu 690 ccm, který ze sebe dokáže vydat sílu až 66 koní – díky tomu motocykl dokážete zrychlit i v nejnižších otáčkách. Motor disponuje také elektronickým systémem vstřikování paliva, jezdec si navíc sám může vybírat ze tří různých nastavení, které ovlivňují chod motoru. Tento systém navíc zaručuje, že je škrticí klapka optimálně otevřena za všech okolností.


Rám stroje je vytvořen z chrom – molybdenové oceli a doplněn o vysoce kvalitní litou kyvnou vidlici – obě tyto části jsou extrémně odolné proti deformaci. O brzdy se postarala společnost Brembo, na předním kole najdeme 320 mm plovoucí kotouče se čtyřmi písty. Vzadu pak kotouč o průměru 240 m.
Objem palivové nádrže je 12 litrů paliva, hmotnost stroje je 142 kg. Odborníci se shodují na tom, že tímto strojem KTM zasadilo konkurenci velice tvrdou ránu a nebude snadné tento výkonný motocykl jen tak překonat.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy