Nové motory od Hondy

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Technologie

Říj30

 

Honda oznámila, že se chystá na výrobu dvou zbrusu nových motorů, které dokáží uspořit mnohem více paliva než jejich předchůdci. Bude se jednat o dvě varianty – slabší s obsahem 125 ccm a silnější o obsahu 700 ccm.

Silnější motor bude mít silný točivý moment zejména v nízkých a středních otáčkách – díky tomu dokáže nejen uspořit palivo, bude navíc i šetrný k životnímu prostředí. K motoru bude připojena nová generace oblíbené duální spojky, a také šestistupňová převodovka. Nový čtyřtaktní dvouválcový motor je chlazen kapalinou a díky svému obsahu se bude jistě využívat velice často. Honda uvádí, že by se mohla spotřeba zlepšit až o 40 %, nakolik je to reálné je zatím brzy spekulovat – uvidíme, jak si motor poradí s náročným testováním, které ho čeká. Motor by měl být veřejnosti představen během listopadové výstavy EICMA v italském Miláně.


Motor by měl jezdci zajistit plynulou jízdu a s tím spojenou lepší ovladatelnost stroje. Má navíc velice zajímavý design, který ho předurčuje pro využití i u nekapotovaných motocyklů. Motor je navíc vybaven celou řadou technologií – jednou z nich je i nízké tření, díky čemuž je palivo mnohem lépe spalováno. Upraven byl také poměr vrtání / zdvih, který se změnil na 73*80 mm. Rovněž by mělo dojít až k úplné absenci přenosu vibrací na jezdce.


Spolu s motorem budou u nových strojů montovány také zbrusu nové systémy čistění výfukových plynů. V kombinaci s elektronicky řízeným systémem paliva (PFM – FI) je jisté, že motor bude mít o polovinu méně emisí, než je stanoveno přísnou normou Euro 3. Jeho vliv na životní prostředí bude tedy naprosto minimální. Jak již bylo řečeno, k motoru se bude připojovat nová generace duální spojky. S původní verzí jsme se mohli setkat například u modelu Honda VFR1200F. Nová generace však s sebou přináší mnohem lepší design a ovladatelnost, se kterou bude mít jezdec stroj pod kontrolou, ať už se bude pohybovat po městě či v klikatých horských průsmycích.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy