Nový KTM 200 Duke

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Recenze

Čer2

 

Novinka je naprostým ztělesněním lehkosti a zábavy, zkombinované navíc s působivým designem.

Motocykl je poháněn jednoválcovým čtyřtaktním kapalinou chlazeným motorem o obsahu 200 ccm, ke kterému se připojuje moderní šestistupňová převodovka a mechanická spojka v olejové lázni. Zapalování je bezkontaktní, ovládané plně elektronickým systémem. Motocykl je schopen vyprodukovat sílu až 25 koní (19 kW).


Rám motocykl byl vyroben z ocelových trubek, poskytuje tak potřebnou tuhost. Velkou výhodou je plně nastavitelné odpružení přední i zadní vidlice. KTM si dalo velice záležet na výběru těch nejkvalitnějších součástek – výsledkem je zvýšené pohodlí jezdce i spolujezdce, zejména díky polstrovanému dvojitému sedadlu.


Na předním kole najdeme kotoučové brzdy s dvojitým třmenem, na kole zadním pak kotoučovou brzdu s jedním třmenem. Sedadlo se nachází ve výšce 810 mm, a tak můžou mít jezdci menšího vzrůstu poněkud problém s novým Dukem manipulovat bez problémů. KTM to však vykompenzovalo nízkou hmotností, která činí 125 kg. Palivová nádrž je schopna pojmout až 125 kg paliva.
Tento stroj se tak skvěle hodí pro pohodové vyjížďky, stejně tak jako pro cesty do práce či pro náročnější terén. Rozhodně se ale nemusíte bát ani vyrazit na dlouhou cestu – KTM 200 Duke je zkrátka stroj do nepohody.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy