Ohlušující klakson pro motocykly

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Tuning

Led14

 

Klakson na motocyklu i v automobilu používáme většinou jen v případě nouze.

Mnohdy se však stane jedinou možností, a také poslední záchranou, jak zachránit nepříznivou situaci – ať už Vám do vozovky náhle vstoupí chodec či se některý z ostatních řidičů na silnici chová ne zrovna nejlépe. Pokud máte nějaké silné SUV či ještě lépe rovnou kamion, s nejvyšší pravděpodobností Vás okolí uslyší naprosto dostatečně.


Ze zkušenosti jistě víte, že klakson na většině motocyklů nezní zrovna nejhlasitěji ani výrazně – snadno ho tak Vaše okolí přeslechne. Řešením by se pro Vás mohl stát nově navržený klakson Banshee Horn, schopný vyprodukovat až 135 dB. Pokud klakson stisknete jen krátce, ozve se jen normální zvuk, podržíte – li ho o něco déle, můžete si být jistí, že Vás ve Vašem okolí nikdo nepřehlédne. Kromě ohlušujícího hluku Vám navíc také začnou blikat dálková světla, takže jste díky tomu nejenom slyšet, ale také vidět – což je klíčové především v hustém provozu.


Bohužel se však zatím tento projekt nedostal do fáze sériové výroby – jeho tvůrci stále chybí 12 000 dolarů, aby mohl zahájit běžný prodej. Výrobek je složen z pouhých dvou částí – 135 dB klaksonu a řídící jednotky ve velikosti malé krabičky. Produkt byl podroben i testům za extrémních podmínek a obstál na výbornou. Jeho obrovskou výhodou je také snadná montáž, které zvládne opravdu každý, jen trošku manuálně zručný, člověk.
Pokud Vás nápad zaujal, vřele doporučuji podívat se na webové stránky, kde se o projektu dozvíte více a hlavně uvidíte i video.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy