Slabší verze nového motoru

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Technologie

Lis3

 

V tomto článku si představíme druhou novinku od Hondy – slabší verzi motoru o obsahu 125 ccm.

Již jste měli možnost seznámit se se silnější verzí motoru, nyní se podíváme na to, co Honda připravila pro všechny příznivce stopětadvacítek. Tento motor se však bude objevovat především u skútrů, nelze ale vyloučit, že se neobjeví i u nějakého z nově chystaných motocyklů.
Hlavním přínosem nového motoru je prodloužení jeho životnosti a také mnohem nižší spotřeba paliva, která by měla být lepší až o 25 % než u současných modelů o stejném obsahu. Tento kapalinou chlazený jednoválcový čtyřtaktní motor navíc obsahuje mnoho technologií zlepšujících jeho vlastnosti. Setkat bysme se s ním měli již u novinek roku 2012.


Skútry s těmito motory budou optimální pro všechny, kteří hledají stroj pro dojíždění do práce – nejen kvůli jeho nízké spotřebě a lepšímu výkonu, ale i pro jeho šetrnost k životnímu prostředí. Díky nízkým emisím by se mohlo podařit snížit množství CO2 celosvětově. Navíc by nové stroje měli být i mnohem více cenově přijatelnější.


Životnost motoru byla mnohem více prodloužena, a to zejména díky úpravě tření – válce byly posunuty tak, aby došlo ke snížení tření v důsledku kontaktu mezi válcem a posuvnými písty. Rovněž vzrostl výkon chlazení – nový chladič je až 1,5krát účinnější než stávající modely. Motor ale nabízí i další klady – stejně jako u silnější varianty, i zde byly výrazně sníženy vibraci. Dále pak nabízí velice tichý start prostřednictvím elektronicky řízeného startéru – i během jízdy je však motor výrazně tišší než současné modely.
Brzy uvidíme, jestli bude nový motor o tolik lepší i ve skutečnosti – pokud ano, konkurence by se měla již začít obávat.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy