V Belgii negativní k motorkářům

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Novinky

Čer12

 

Belgický časopis AutoZone nedávno provedl velice zajímavý výzkum.

Ve svém průzkumu dotazoval celkem 9693 respondentů (z toho na 5886 motorkářů) a na základě zjištěných informací vyhodnotil, že 24 % řidičů nenávidí, pokud motorkáři projíždějí volnou uličkou mezi stojícími automobily v koloně. Přitom v loňském roce vešel v Belgii v platnost zákon, který přejíždění z pruhu do pruhu legalizoval.


Navíc si 45 % dotázaných myslí, že jsou řidiči automobilů falešně obviňovány v případě nehody (podle nich jsou na vině spíše motorkáři). Na 70 % respondentů se shodlo, že je nutné dodržovat nulovou toleranci hladiny alkoholu při jízdě, a to jak pro motorkáře, tak i pro řidiče automobilů.
Navíc velká část dotázaných řidičů označila motorkáře jako „piráty silnic“. Podle mluvčího časopisu AutoZone, který průzkum prováděl, jsou tyto výsledky velice překvapivé a je velice podivné, že tak vysoký počet řidičů pohlíží na motorkáře negativně.


Vypadá to tak, že v Belgii řidiči automobilů motorkářům závidí možnost proplést se kolonou a nemuset v ní stát dlouhé hodiny. Nikdo jim však nezakazuje vyměnit auto za motorku, a jezdit tak také.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy