Výjimečné Aprilia Pegaso 2012

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Recenze

Kvě11

 

Pegas byl odjakživa vnímán jako symbol síly a svobody – nejspíše proto po něm Aprilia pojmenovala jeden ze svých modelů.

Aprilia Pegaso má velice dlouhou tradici, která začala již před více než 12ti lety. Od té doby se však původní Pegaso velice změnilo a vyvinulo se v naprosto unikátní stroj. Aprilia Pegaso 2012 je tím nejlepší z celé této série – je ještě všestrannější než dříve.


Aprilia Pegaso 2012 se může pochlubit moderním kapalinou chlazeným čtyřventilovým jednoválcovým motorem o obsahu 660 ccm vybaveným elektronickým vstřikováním paliva, díky čemuž je velice šetrný k životnímu prostředí. Zoptimalizována byla také spotřeba – díky tomu na jednu nádrž ujedete opravdu slušnou porci kilometrů.
Novinka disponuje kompaktním ocelovým rámem, který je neuvěřitelně lehký. I přesto však nabízí výbornou tuhost. Aprilia Pegaso 2012 se dočkalo také přepracovaného systému odpružení, které v sobě kombinuje účinné tlumení a fantastický komfort. Tlumiče jsou navíc plně nastavitelné, takže je můžete přizpůsobit jízdním podmínkám.


Hliníková kola se starají o to, že se Aprilia Pegaso vyrovná všem ostatním klasickým endurům. Výška sedáku je však pouhých 820 mm nad zemí, takže je pro jezdce snadné pevně se postavit na zem. Pro vyšší jezdce Aprilia připravila možnost nechat si sedadlo zvýšit o 40 mm.
Aprilia Pegaso 2012 tak potěší nejenom příznivce předchozích modelů, ale jistě zaujme i ty, kteří doposud žádné enduro ještě nevlastnili a chtějí si vyzkoušet, jak se na takovém motocyklu jezdí.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy