Zajímavý drahý koncept

Vložil: Admin v 00:00:00 Kategorie: Elektrické stroje

Říj4

 

Elektrické motocykly a automobily jsou stroji budoucnosti, a tak není divu, že se výrobci neustále předhánějí v tom, kdo s jakou novinkou přijde.

Model Orphir je koncept elektrického cruiseru pocházející z Nizozemska – to, ačkoliv není hlavní zemí produkující motocykly tohoto typu, dokázalo, že se umí konkurenci vyrovnat a možná být i o krok napřed. Jako ostatní elektrické motocykly, i Orphir je poháněn elektrickou baterií. Maximální rychlost tohoto konceptu je 75 mil za hodinu, na jedno nabití je schopen dojet do vzdálenosti 60 mil – tedy celkem obstojná výdrž.


Svým neuvěřitelným zrychlením se však Orphir velice přiblížil benzínovým kolegům. Na rozdíl od nich je však přátelský k životnímu prostředí díky nulovým emisím. Dokáže však zaujmout i svým designem, který je naprosto nadčasový a zajímavý. Orphiru se tak podařilo opět o trochu snížit množství rozdílů, které mezi sebou mají benzinové a elektrické stroje.


Bohužel je však vekým nedostatkem tohoto konceptu vysoká pořizovací cena – za tento elektrický stroj zaplatíte takřka 50 000 euro. Nedá se tak očekávat, že by se začal prodávat ve velkém – není mnoho motorkářů, kteří by si takové náklady mohli dovolit. A upřímně – přece jen by asi všichni sáhli raději po nějakém tom benzínovém „klasickém“ stroji.
 

Zpět na seznam článků

Ico_linkTrvalý odkaz

Kategorie Odkazy